63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58 - 57 - 56 - 55

Vášně a jiná bláznovství... Fotografování (01)

18. srpna 2012 v 10:52 | Kellie |  Obdivuji
Myslela jsem, že by nebylo špatné odhalit vám tu kus mého já. Aspoň malou součást toho, kdo jsem a hlavně co miluju. Každý máme věci, bez kterých bychom se asi neobešli, lidi, které obdivujeme.. některé věci jsou třeba bláznivé, ale zbožňuji je :) budu je zde ukazovat postupně jednu po druhé :)

1. FOTOGRAFOVÁNÍ, FOTOAPARÁTY, FOTOGRAFIE, GALERIE, PHOTOSHOP, MODELING, EXTRAVAGANCI...

Tenhle koníček je asi to nejsilnější, co mám.. miluju svůj fotoaparát, říkám mu Ben a je se mnou vlastně všude. Nenávidím bezduché cvakání..ano, když jsem někde na výletě a nemám čas si s tím vyhrát, tak je to něco jiného :) Nemám ráda neoriginalitu a umělost.. ze všeho nejraději fotím lidi a občas, když se naskytne něco neobyčejného v přírodě, tak i přírodu.. :) Mám ráda fotografie od Jana Saudka a momentálně sleduji práci Natálie Lehmanové, což je mladičká fotografka u níž jen málokdy člověk najde "špatnou" fotku. Inspiraci ráda sbírám na DeviantArt, kde mám i vlastní galerii a ráda si prohlížím časopis Elle. Možná časem přidám i něco z mé vlastní fotografické tvorby.
Miluji tuto citaci Jana Saudka:

Ve fotografii, podobně jako v lásce, je dovoleno všechno. Můžete dělat, co vás napadne.

Smíte fotografovat z uctivého odstupu, používat rozličné kejkle, přeplácet modely, můžete zbožňované objekty zobrazovat z tělesné blízkosti, ponořit se pod vodu (nezapomenťe se vynořit), modelky okrádat a poctivě odleženou mzdu jim zkracovat, můžete své filmy vyvolávat v řece, v polévce, ustalovači, smíte po
svém ateliéru lítat nahý a opilý, pracovat zabalený v kožiších (obvykle v blízkosti severního pólu), máte dovoleno používat všechny typy kamer, prošlé papíry, mizerné světlo, podexpozice, ztrátu studu, soudnosti, naděje, kácet stativ s fotoaparátem na dlažbu (pěkně pak chřestí), zapomenout Hasselblad v lese, vyvolat prázdný film a jiný exponovat 2*, do hotových fotografií můžete psát, malovat, trhat zvětšeniny na malé kousky a věřit pošetile, že každý ten útržek bude žít vlastním životem, smíte hýřit, plýtvat časem, materiálem, talentem nebo zkusit zase škudlit a šetřit každé políčko drahoceného filmu, ku své činnosti fotografické si můžete používat většinu sloves ze slovníku.

Jen dvě věci nesmíte:nesmíte lhát - a nesmíte nudit.

Jan Saudek

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 LucCy LucCy | Web | 18. srpna 2012 v 20:48 | Reagovat

Focení je úžasná věc! :) určitě se tomu věnuj dál ;))

2 find-your-happiness find-your-happiness | Web | 19. srpna 2012 v 10:34 | Reagovat

miluju to, jen kdybych měla peníze na pořádnej fotoaparát, je to něco úžasného koukat se skrz hledáček :)

3 mickeyi mickeyi | Web | 19. srpna 2012 v 18:48 | Reagovat

To je parádní, taky ráda fotím a mám svůj foťák moc ráda... ale nějak se mi nenaskytají možnosti, abych opravdu šla za tím, abych něco hezkého nafotila... fotím jen tak nahodile, podle toho, co se kde naskytne a pak to není nic úchvatného... ale focení mám taky ráda :o)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama