63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58 - 57 - 56 - 55

Září 2012

I, I follow, I follow you Deep sea baby...

29. září 2012 v 2:35 | Kellie |  Myšlenky
Já půjdu dál, já si půjdu za tím, co jsem začala..
Čert vem, že jsem dneska slavila narozeniny.. čert vem, že jsem snědla snad tunu čokolády.. čert vem, že jsem vykouřila neskutečně moc vodnice.. víte, já se bavila. Já se poprvý po dlouhý době fakt bavila, já se upřímně smála a milovala jsem lidi, kteří tam byli se mnou.. já byla sama sebou.. všichni sme opustili ty zasraný školní lavice, přešli jsme školní práh a najednou jsme byli všichni sami sebou. Drželi při sobě a najednou byli rodina.. nějak mi začlo docházet, že ty lidi se kterýma jsem dneska strávila celý večer znám snad staletí. Měla jsem pocit, že na mě někomu opravdu záleží.. popovídali jsme si vážně, zasmáli jsme se.. víte, já se už vážně strašně dlouho nesmála tak strašně moc, že bych nemohla přestat a řvala nejen smíchy, ale i bolestí břišního svalstva.. a když už jsem myslela, že dobrý, tak to vypuklo nanovo.. bylo mi dobře, jako už dlouho ne..

Člověk by si totiž měl vážit takovejch chvil, protože žádný chvíle nejsou obyčejné..

Socrates: Kde jsí? Dan Millman: TADY.
Socrates: Jaký je čas? Dan Millman: TEĎ.
Socrates: Čím jsí? Dan Millman: TÍMTO OKAMŽIKEM.
(Pokojný bojovník)

Tenhle chytrý člověk řekl také to, že není ani tolik důležitý výsledek, ale cesta k němu. Zkusme se všichni zamyslet.. protože mě vážně baví jíst zdravě, mě vážně baví vypadat líp a líp, mě vážně baví cejtit tu bolest když tvrdě dřu pro to, abych se cítila a vypadala dobře.. výsledek je jen odměna za tohle všechno..

A víte taky co mě baví?
Cítit se tak, jako teď..
Šťastná.


Want to be perfect.)

27. září 2012 v 22:22 | Kellie |  Diary
Žij svůj život jako hráč..žij ho rychle, máš ho pouze půjčenej..
Smích je lepší, než-li pláč, i když ví, že budeš jednou pohřbenej..
Úvodní slova jedné písničky z muzikálu Carmen :). Já to nevzdám a ještě si to chci užít, chci si užít pocit, že hubnu. Dneska se mi stala docela nemilá věc. Jsem přišla domů, stoupnu na váhu a vidim 56,4. Řikám si, že mám asi vlčí mlhu, kdyť jsem měla 59! =DD Nakonec jsem zjistila, že sem měla váhu postavenou z půlky na koberci a z půlky na dlaždicích.. =DDD ale dívalo se na to pěkně, už se těším, až to uvidím, aniž by byla váha blbě postavená =DD.

Jinak jsem dneska potvrdila svou účast na zájezdu na muzikál AIDA, kam jedem se školou.. měla by tam hrát Lucka Bílá, Noid, Korn a další.. strašně se těším, zbožňuju Bílou na podiu.. byla jsem na Johance z Arku a to byl asi nejsilnější zážitek tyjo:) Navíc se uvidím s kamarádkou, kterou jsem neviděla půl roku, takže se těším jak malé dítě a to je to až za měsíc =D.

Zítra mám oslavu narozenin.. ty mám až v polovině října, ale slaví další dvě spolužačky, tak jsem se rozhodla, že to k nim připojím, takže jsem už docela smířená s tím, že poruším svůj jídelníček =D. Jdeme do čajovny, takže samozřejmě spousta dobrého čaje (překvapivě =DD), vodní dýmka, asi mandle v karamelu.. miluju to místo!:)

Co plánujete na víkend vy?:)

Snídaně: toust, sklenička džusu
Svačina: nektarinka, kousek housky
Oběd: půlka indické placky
Svačina: okurka, kousek rajčete, kousek slunečnicové chalvy
Večeře: kuskus s 0,1% jogurtem a broskvemi

Pohyb: 5 km běh, Jill


Poezie.

26. září 2012 v 21:57 | Kellie |  Obdivuji
Dneska jsme brali o literatuře básníka s pro mě strašně zajímavou tvorbou.. dobíráme baroko. Vypíšu sem jednu sloku, která mě vyloženě hrozně zaujala:

sláva tráva,
vadne, chřadne,
všecko větší
jako v povětří.
trůny i koruny,
padají, klesají,
prší, srší,
růže, kůže,
mineme, hyneme!
(Fridrich Bridel)

Pak tam byla ještě jedna, co mě zaujala.. já vim, že to neni moc optimistický téma, ostatně baroko nebylo zrovna optimistickou záležitostí..

Já kvílení, bublání,
tys zpěv, zvuk, pěkné varhany,
toužení, naříkání,
pronikáš na všecky strany,
tys světlem, já temností,
já bláto, a tys čistota,
tys milost, já tesknost,
tys bezpečnost, a já psota.

Literatura je asi předmět, kterej mě ve škole baví nejvíc, dovedu hodiny sedět nad rozborama různých textů.. vždycky, když vracím knihy do knihovny, strávím dlouhou dobu nad jejich gumováním, protože si podtrhávám myšlenky, které mě zaujmou a přepisuju si je do počítače. Teď zrovna čtu Obraz Doriana Graye, čeká tu na mě Kuře melancholik.. je to maturitní četba, ale líbí se mi to a baví mě to.

Čtete vy teď něco, co byste mi mohli doporučit? Mám ráda knihy, které mají nějakou myšlenku.. něco, nad čím člověk pak dost dlouhou dobu přemýšlí. U mě nějak pořád na předních příčkách zůstává Hamlet.. prostě nechápu, jak něco takhle starého může být tak nadčasové a současné.. :)


Translace, rotace..??

25. září 2012 v 21:59 | Kellie |  Diary
Nic záživnějšího jsem do nadpisu nevymyslela, učím se zobrazení do matiky a jsem na tom dooooost zoufale.. matika není zrovna moje nejsilnější stránka, takže ačkoliv nad tím sedím již dvě hodiny, tak tuším jak to dopadne..Nevermind.

Jinak jsem dneska chtěla jít běhat.. místo toho jsem šla trhat kytky na herbář a budu se modlit, aby se to za tejden aspoň trochu vylisovalo (ano, já vím, sháním to brzo.. chybělo mi ještě 13 kytek a kamarádka se dušovala, že je má a že mi je dá.. včera z ní vypadlo že je nemá.. asi se spolíhat jen sama na sebe.. samozřejmě v pondělí to máme odevzdávat)..takže by se kytky měly snažit, aby se vylisovaly, jinak se na ně příště vykašlu a už budu chodit zásadně na houby.. Bába bylinářka hadr.


Parádním zjištěním byly mé dnešní mezery v jazycích.. když jsem na anglické konverzaci dokázala mluvit jen francouzsky a nebyla schopná přepnout, učitelka ze mě už byla úplně zoufalá, budu na tom muset zapracovat =D.

Jinak jídelníček se mi dneska zase celkem dařil, si myslím.. jen v pátek se obávám, že mi to trochu celé spadne, jelikož slavím narozeniny a furt za mnou někdo chodí a ptá se mě na čokoládu.. dokud nemám k čokoládě a těmhle věcem přístup, tak je to v pohodě, jakmile to mám u sebe, je to špatný.. budu to muset dát mamce, ať to přede mnou někam schová =DDD.

Snídaně: 1 krajíc chleba + plátek Eidamu
Svačina: půlka celozrnného rohlíku
Oběd: zeleninové rizoto + červená řepa
Svačina: půlka okurky + modré hroznové víno
Večeře: zeleninový salát + salátový sýr + tuňák

Pohyb: Jillian + asi hodinu a půl chůze

Pondělí.

24. září 2012 v 20:06 | Kell |  Diary
Asi netřeba psát něco jako "Hate Mondays" nebo něco na ten styl, myslím si, že jsme na tom všichni stejně. Co bych vám řekla.. trochu frustrace, když se člověk učí 4 hodiny na písemku z chemie a nakonec dostane 3+ .. ale tak fajn, asi lepší, než drátem do voka. Jinak jsou ve škole všichni zatím docela klidní, žádné extrémy, ale vidím to tak, že se zas pak všichni rozhodnou, že nám dají všechny písemky na jeden týden. Nevermind.

Jak už jsme včera psala, vrhla jsem se do zdravého jídla nanovo. Myslím, že se mi to dneska i docela podařilo a myslím, že si to brzy zamiluju. Posuďte sami:

Snídaně: houska s jahodovou marmeládou, sklenička mléka
Svačina: nektarinka
Oběd: těstoviny s uzeným masem, červená řepa
Svačina: zeleninový salát s balkánským sýrem (mrkev, červená paprika, mrkev, okurka)
Večeře: nakrájené rajče s tvarohem 0,3% tuku

Pohyb: 2 hodiny tělák, Jillian - 3.den 2.Levelu

Bohužel mám hrozně ráda sladší snídaně, takže strašně ráda snídám marmeládu nebo třeba musli nebo tak:) zejtra k večeři plánuju zas nějaký dobrý salát, ale tentokrát s tuňákem, už se těším:). Dělalo mi dost velký problém vymyslet, co k večeři, aby to nebylo těžké a nějak extra kalorické a zároveň, aby to bylo dobré. Máte nějaké pěkné tipy na večeře vy? Ráda se poučím:).

No nic, pádím se asi ještě podívat na francouzštinu a ájinu:)

Je taková nevšední, ale dost se mi líbí.

Odporně.

23. září 2012 v 22:51 | Kellie |  Diary
Totálně jsem zklamala samu sebe. Tenhle víkend byl něco naprosto neskutečně hroznýho.. do ničeho se mi nechtělo, pořád bych něco jedla.. celkově.. nesnášim víkendy, protože si přijdu, že jsem tu akorát na výkrm.
Mamka udělala kachnu + dva druhy knedlíků + dva druhy zelí + nádivka. Já mám jídlo od mamky hrozně ráda, jenže ona do mně vždycky cpe takový neuvěřitelný porce.. a to ví, že hubnu. Přišla jsem si jak totální podvodník, když jsem dva knedlíky za jejíma zády podstrčila svýmu o sedm let mladšímu bráchovi, kterej sní neskutečný množství čehokoli.
Navíc jsem dostala včera od tety kočičí jazýčky a dneska, když jsem se celá zoufalá učila, tak jsem je nevim proč prostě otevřela.. Pak jsem jela pryč a dneska se vykašlala i na Jill.

Je mi ze sebe zle, takhle nezhubnu.. to co jsem pracně shodila zase určitě naberu. Takže od zejtřka začínám natvrdo... 5x denně maličký porce. Snídaně mi dělá dycky táta, takže tam budu muset sníst to, co dostanu.. ale svačiny chci buď ovoce, zeleninu nebo nějaký nízkotučný jogurty.. oběd podle toho, co budem v jídelně mít, ale obědy většinou jím, jsem na ně dost zvyklá.. a od oběda chci jet opět jen na ovoci a zelenině.. je na čase začíst jíst zdravě a něco se sebou dělat.
Běhat chodím pravidelně, podle toho, jak se ten den cítím, ale většinou tak 4x do týdne + denně Jillian + zejtra mám dvě hodiny tělák.

Já prostě půjdu za tím, co chci. Já nebudu tlustá.. já ne.

Miluju tenhle obrázek.

Utři si slzy..

22. září 2012 v 23:11 | Kellie |  Myšlenky
Začínám pochybovat úplně o všem a úplně o všech. Vážně. Přijdu si jak ve špatně napsanym filmu.. Nebo je napsanej možná dobře, ale ten, kdo psal scénář má teda pěkně blbej smysl pro humor.

Víte co strašně nerada řeším? Problémy mezi přátely. Já tak strašně moc nesnáším, když jsem do něčeho zatažena a skončím jako prostředník, když jsem nucena komunikovat s obouma stranama a stát mezi nima jako neutrál.

Do nějaký takovýhle situace jsem byla dneska postavená. Šlo o mojí nejlepší kamarádku a jejího přítele, se kterým se znám od narození a vlastně jsem s ním vyrůstala. Ti dva se rozešli a měli spolu nějaké problémy, já věděla a slyšela o verzích obou stran. Dneska sem oběma stranám řekla, že už uprostřed toho nechci stát a že si to mají vyřešit spolu a né přeze mně, protože bych hrozně nerada, abych o jednoho nebo o druhýho přišla kůli něčemu, co se mě vlastně vůbec netýkalo. On to pochopil, ale od té kamarádky jsem byla nařčena, že tím, že jsem řekla, že nechci ani o jednoho přijít jsem je oba postavila na jednu rovinu (že mi asi záleží na obou stejně) a že jí to ode mě hodně zamrzelo.

K tomuhle se mám postavit jako jak? Co jsem jí na tohle měla asi tak říct? Řekla jsem jí, že si to blbě vyložila a že to nebudu řešit, že můj názor zná a že to nikam nevede.

Jenže já jsem se najednou dostala do situace, kdy mi vrtá hlavou, co je to vlastně za přátelství, když mi bylo vyčteno, že mi záleží taky na někom jiném. Vážně, ale vážně nevim.

Žádnej výstižnější obrázek jsem nenašla.

Remember your goal.

22. září 2012 v 14:33 | Kellie |  Diary
Asi jsem zpátky. Jsem zpátky s pravidelným psaní a obíháním vašich blogů :). Nebudou články asi denně, na to během týdne nemám moc náladu a inspiraci.. věčně nevím o čem bych psala, ale rozhodně to tu nebude o čtyřech článcích za 3 týdny jako doteď.


I hate Mondays.

9. září 2012 v 21:15 | Kellie |  Diary
Víkend je opět pryč a zejtra zase do školy. Upřímně řečeno.. vůbec nemám ráda pondělky.. vždycky hodně rychle utekly, ale letos máme v pondělí asi nejhorší rozvrh z celého týdne, takže už se vidím, s jakou chutí budu asi tak zítra vstávat.. teď každý den chodím běhat, tak cca 7 km dohromady a dělá mě to strašně šťastnou.. vždycky vypnu a poslouchám jenom svůj dech nebo hudbu, která mi hraje ve sluchátkách. Od zítřka zkusím začít cvičit Jillian, tak jsem na to zvědavá, jak mi to půjde a jak mě to bude bavit.

Včera jsem si dlooouho dlooouho psala na fb se slečnou, se kterou jsem se seznámila před rokem na tanečním táboře.. tenkrát jsme si vůbec nepadly do oka, dělaly si naschvály a kdesi cosi.. asi po půl roce nás cosi spojilo.. potkaly jsme se na taneční soutěži a ačkoliv jsme si neřekly jedinou větu, držely jsme si palce.. ačkoliv jsme tančily proti sobě, ačkoliv jsme se utkaly ve finále.. když tančila moje skupina, stála pod podiem a fandila nám.. a já udělala totéž. Oni tenkrát vyhráli a my jsme byli druzí, tohle byla jedna z nejhezčích tanečních soutěží.. vůbec né pro ono druhé místo, ale pro to, jakou jsme si udělaly přátelskou atmosféru. Pořádně už ani nevím, proč jsme se nemohly na táboře snést. Naposledy jsem jí viděla asi před půl rokem, po dlouhé době jsme si psaly a já šla spát s takovým hezkým pocitem. Snad jí zase brzy uvidím.

Je mi fajn. :)


Sobota.

8. září 2012 v 21:03 | Kellie |  Diary
Zdravím Vás,
omlouvám se, skoro týden jsem se tu neobjevila.. je toho dost ve škole a hlavně je teď období, kdy furt běhám po doktorech.. v úterý to bylo plicní kůli astmatu, ve středu to byla kardiologie, ve čtvrtek jsem byla na odběrech kůli mojí úžasný disfunkci štítný žlázy a dneska jsem úspěšně byla na šití, protože sem si rozřízla koleno o střep při stěhování věcí na půdu.. asi 8 cm dlouhá rána, au.

Zejtra mám hromadu věcí na učení už, tak už z toho všeho trochu blbnu.. každopádně ať už je den sebetěžší, tak si denně neodpustim běhání, stala se z toho taková moje závislost a když si nezajdu zaběhat, tak sem prej hrozně nepříjemná =DD.
Jak vy zvládáte první dny ve škole? :) já celkem v pohodě, jen je strašných peněz za učebnice, letos mě to stálo přes dva tisíce a to ty učebnice nejsou nový.. mám semináře z obou jazyků - anglina, francouzština + regulérní hodiny, takže mám od každého jazyku 5 hodin týdně, tak doufám, že mi to něco dá.

Teď mám nějakej podezřele dobrej vztah s rodičema (klepe si na zuby), dost mi to vyhovuje a už to dlouho takle dobrý nebylo. Jdu vás oběhnout a mrknout se, jak se vám daří.. dneska možná přidám ještě nějaký thinspo, teď toho mám v pc celkem hromadu :)